Aktuality

26.07.2017 - BOHÉMA Giacoma Pucciniho

BOHÉMA Giacoma Pucciniho

Operní představení připravené v rámci projektu 11. EVROPSKÉ HUDEBNÍ AKADEMIE TEPLICE 2017 - mezinárodního hudebního workshopu, který přiláká do Teplic mnoho mladých pěveckých a dirigentských talentů mimo jiné z Kanady, USA, Austrálie a Číny.

Vstupné: 70,- Kč / 90,- Kč / 150,- Kč
Sleva: Senior pas. Student. Abonent SČF a DK, Bonus karta. Při hromadných objednávkách sleva.

Hrací dny:
28.07.2017 od 19:00 hod., Krušnohorské divadlo Teplice - Velký sál
31.07.2017 od 19:00 hod., Krušnohorské divadlo Teplice - Velký sál

Autor: Giacomo Puccini

Libreto: Luigi Illica a Giuseppe Giacosa 

Produkce: EHA Teplice 2017 ve spolupráci s DK Teplice a Krušnohorským divadlem Teplice

Režie: Nancy Hermiston 

Hrají: Sólisté, sbor a komorní orchestr EHA Teplice, spoluúčinkuje Brixiho komorní soubor Teplice, Orchestr Severočeské filharmonie Teplice.

Dirigent: Gordon Gerrard

Opera o 4 dějstvích. Paříž, hýřiví umělci, velká láska, krutý osud. Opera Bohéma (La bohème) z roku 1896 je nejoblíbenější operou Giacoma Pucciniho, jehož dílo patří do kmenového repertoáru všech světových operních scén. Děj vypráví o lásce chudého básníka Rudolfa k něžné švadlence Mimì, které na chvíli spojí náhoda, ale navždy rozdělí krutá nemoc. Režisér Tomáš Studený, jeden z předních českých inscenátorů mladé generace, vnímá Bohému také jako výpověď o komunitě mladých umělců dnešní generace. Děj opery původně zasazený do 19. století proto přesunul do současnosti a při jejím ztvárnění čerpal i ze svých vlastních "bohémských" zkušeností.

Operní představení je připraveno v rámci projektu EHA Teplice 2017 ve spolupráci s operními studii Univerzit Britské Kolumbie (Kanada) a Severní Floridy (USA).

Výtvarná spolupráce: Tomáš Růžek

Zdroj: www stránky DK Teplice

Zájezdy k moři, kvalitní elektronika, luxusní oblečení

Parfémy, kabelky, vystoupení, Teplice, Ústí nad labem, Olympia, Galerie, Fontána, výprodej, slevy, oblečení, elektronika, Fresh labels

Zpět na výpis aktualit

Komentáře


Chcete od nás dostavat aktuální informace
z našeho webu přímo na e-mail?

Sledujte násna Facebooku