Aktuality

13.05.2024 - Adam Ďurica

Adam Ďurica

"Neľutujem", "Zatancuj si so mnou" nebo "Naše hříchy"... To jsou názvy některých z nejznámějších hitů slovenského interpreta Adama Ďuricu, který má na kontě šest úspěšných sólových studiových alb. Kromě toho je trojnásobným držitelem ceny OTO a v roce 2016 získal hudební ocenění SOZA za nejhranější slovenskou skladbu. Minulý rok mu dokonce vyšla kompilace HITY na CD a LP, která mapuje jeho dosavadní hudební tvorbu.

Adam Ďurica zahájil své klubové turné „Bez servítky tour“ v roce 2008 a společně s dalšími mladými umělci toho roku vydal výběrovku Mladá Vlna. Na ni přispěl skladbami „Bez servítky“, „Len si daj“ a „Bolo tu fajn“, a rok 2008 tak zakončil získáním Zlatého slavíka v kategorii Objev roku.

O rok později získal zahraniční ocenění na mezinárodním festivalu Carpathia (v polském Rzeszowé), kde převzal cenu Grand Prix za nejlepší píseň, živé vystoupení, zpěv a ohlas publika. 

V hudební relaci Legendy popu svou interpretací písně „Mám tě rád“ od Karla Duchoňa zaznamenal obrovský úspěch. Video se v roce 2012 stalo nejsledovanějším živým vystoupením na internetu.

Obrovský úspěch zaznamenal v roce 2014, kdy si Slovensko oblíbilo jeho píseň „Neželím“, která se okamžitě stala nejhranější skladbou v slovenských rádiích. Po ní následovala stejně úspěšná skladba „Mandolína“ z eponymního alba, které později získalo Zlaté album i Platinové album za prodej na Slovensku.

V roce 2016 vydal své dlouho očekávané album Spolu, ze kterého pochází hned několik hitů jako „Dovtedy“, „Navzájem“ či oblíbená píseň „Spolu“. O dva roky později Adam představil nové hudební album s tematickým názvem 30, které vydal při příležitosti překročení magické třicítky. Z něj pocházejí úspěšné singly „Jazero“, „Holubička“ a „Zatancuj si se mnou“.

Po velkém úspěchu Adamova turné v Česku a na Slovensku si zpěvák pro své fanoušky připravil poděkování ve stylu nového alba s názvem Akustické koncerty (2019). Mezi výběrovkou 15 nejhranějších skladeb se objevují i známí hudební hosté jako Karmen Pál-Baláž nebo Peter Bič a Viktória z úspěšné slovenské kapely Peter Bič Project.

Koncem roku 2020 Adam Ďurica představil světu novou skladbu s názvem „Pravděpodobně“. O rok později tak odstartoval novou éru své tvorby, kdy společně s Emou Drobnou vydali úspěšný duet „Naše Hříchy“. Píseň se tak okamžitě stala hymnou slovenských a českých rádií, přičemž brzy poté zpěvák představil svůj další hit v podobě singlu „Foukáme“. Všechny zmíněné singly se tak objevují na Adamově dosud posledním studiovém albu NAŠE HŘÍCHY, které vyšlo v roce 2021.

Adam Ďurica patří mezi nejúspěšnější slovenské zpěváky, což dokazuje i získání prestižního ocenění OTO v kategorii Zpěvák roku (2015, 2016 a 2017), stejně jako získání ceny SOZA za nejhranější skladbu roku 2015 za píseň „Neželím“ a cenu SOZA pro nejúspěšnějšího mladého autora.

https://www.adamdurica.com/

Zájezdy k moři, kvalitní elektronika, luxusní oblečení

Parfémy, kabelky, vystoupení, Teplice, Ústí nad labem, Olympia, Galerie, Fontána, výprodej, slevy, oblečení, elektronika, Fresh labels

Zpět na výpis aktualit

Komentáře


Sledujte násna Facebooku