Aktuality

26.07.2017 - BOHÉMA Giacoma Pucciniho

BOHÉMA Giacoma Pucciniho

Operní představení připravené v rámci projektu 11. EVROPSKÉ HUDEBNÍ AKADEMIE TEPLICE 2017 - mezinárodního hudebního workshopu, který přiláká do Teplic mnoho mladých pěveckých a dirigentských talentů mimo jiné z Kanady, USA, Austrálie a Číny.

Vstupné: 70,- Kč / 90,- Kč / 150,- Kč
Sleva: Senior pas. Student. Abonent SČF a DK, Bonus karta. Při hromadných objednávkách sleva.

Hrací dny:
28.07.2017 od 19:00 hod., Krušnohorské divadlo Teplice - Velký sál
31.07.2017 od 19:00 hod., Krušnohorské divadlo Teplice - Velký sál

Autor: Giacomo Puccini

Libreto: Luigi Illica a Giuseppe Giacosa 

Produkce: EHA Teplice 2017 ve spolupráci s DK Teplice a Krušnohorským divadlem Teplice

Režie: Nancy Hermiston 

Hrají: Sólisté, sbor a komorní orchestr EHA Teplice, spoluúčinkuje Brixiho komorní soubor Teplice, Orchestr Severočeské filharmonie Teplice.

Dirigent: Gordon Gerrard

Opera o 4 dějstvích. Paříž, hýřiví umělci, velká láska, krutý osud. Opera Bohéma (La bohème) z roku 1896 je nejoblíbenější operou Giacoma Pucciniho, jehož dílo patří do kmenového repertoáru všech světových operních scén. Děj vypráví o lásce chudého básníka Rudolfa k něžné švadlence Mimì, které na chvíli spojí náhoda, ale navždy rozdělí krutá nemoc. Režisér Tomáš Studený, jeden z předních českých inscenátorů mladé generace, vnímá Bohému také jako výpověď o komunitě mladých umělců dnešní generace. Děj opery původně zasazený do 19. století proto přesunul do současnosti a při jejím ztvárnění čerpal i ze svých vlastních "bohémských" zkušeností.

Operní představení je připraveno v rámci projektu EHA Teplice 2017 ve spolupráci s operními studii Univerzit Britské Kolumbie (Kanada) a Severní Floridy (USA).

Výtvarná spolupráce: Tomáš Růžek

Zdroj: www stránky DK Teplice

Zájezdy k moři, kvalitní elektronika, luxusní oblečení

Parfémy, kabelky, vystoupení, Teplice, Ústí nad labem, Olympia, Galerie, Fontána, výprodej, slevy, oblečení, elektronika, Fresh labels

Zpět na výpis aktualit

Komentáře


Sledujte násna Facebooku