Aktuality

13.11.2018 - KRAMPUS SHOW

KRAMPUS SHOW

Děsiví čerti míří do Teplic!

V neděli 25. listopadu navštíví Teplice věhlasná skupina Krampus - Čerti ze severu. Nic podobného Teplice ještě nezažily, a tak si to nesmíte nechat ujít!

Mohutné kožichy, děsivé masky a velký pekelný rachot. To je Krampus show, která poprvé míří přímo do centra města Teplice. Uskuteční se v Nákupním centru Fontána.

„Trasa bude začínat v našem centru, skupina čertů projde hlavní pasáží a zamíří do Krupské ulice. Odtud půjde v připraveném koridoru podél našeho centra ve směru do spodní části náměstí Svobody ke kruhovému objezdu. Následovat bude přesun ke spodnímu vchodu k prodejně Albert. Poté se celý průvod přesune znovu do prvního patra, kde čerti na hlavní pasáži udělají připravené kolečko a zase na rok zmizí v hlubinách pekla.“ říká k připravené trase Karel Schön (manažer NC Fontána).

Krampus je alpským strašidlem, označuje rohatou antropomorfní figuru, která v rakouském a jihoněmeckém folklóru odpovídá českému čertovi, průvodci sv. Mikuláše. Starověká tradice Krampusu se z rakouských Alp postupně rozšířila do celého Rakouska a postupně i do okolních států - Německa, Slovinska, Maďarska, Itálie a Chorvatska. Jméno Krampus vzniklo z rakouského „krampas" označujícího něco neživého.

Program v neděli 25. listopadu bude zahájen v Nákupním centru Fontána už v 15 hodin. Čekání na čerty, kteří po celou dobu budou vše pečlivě sledovat, zkrátí zajímavá vystoupení.

Zdroj: www stránky NC Fontána

Zájezdy k moři, kvalitní elektronika, luxusní oblečení

Parfémy, kabelky, vystoupení, Teplice, Ústí nad labem, Olympia, Galerie, Fontána, výprodej, slevy, oblečení, elektronika, Fresh labels

Zpět na výpis aktualit

Komentáře


Sledujte násna Facebooku