Aktuality

22.05.2018 - Letos vystoupí: Carpatia Castle

Letos vystoupí: Carpatia Castle

Pro všechny ctitele hradu v Karpatech.

Vychutnejte si kapelu 26.05.2018 ve 21:00 hod. na scéně na náměstí Svobody.

Sestava: Veronika Seidlová - zpěv / Josef Wohlfahrt - zpěv a kytara / Tomáš - basová kytara, texty, hudba / Zdeněk Svoboda - bicí / Milan Dubnička - zpěv a kytara.

Rumunské Karpaty a jejich podmanivé kouzlo kořeněné bezpočtem báchorek o nočních tvorech prahnoucích po krvi a neschopných zemřít si jako inspirativní roznětku zvolil nejeden umělec. Ať už dotyčný tvůrce třísnil papír inkoustem, plátno olejem či akvarelem, točil klikou kinematografického přístroje nebo své pocity zaklínal do přísného mřížoví notových osnov, mnohdy z jeho snažení vzešlo působivé dílo. Hudební cestou po stopách revenantů a vlkodlaků se dala i mostecká kapela CARPATIA CASTLE, jejíž samotný název nenechá nikoho na pochybách, kterým směrem se asi šíří pach krve.

Skupinu založil v roce 1994 současný baskytarista Tomáš Pošvanc pod vlivem PARADISE LOST, ANATHEMA, TIAMAT, CREMATORY, MOONSPELL, MY DYING BRIDE, THEATRE OF TRAGEDY a dalších předních představitelů gothic-death-doommetalové scény, prožívající největší rozkvět a populační explozi v polovině 90. let. Jeho hudební srdce však zasáhli i průkopníci čistého gothic rocku, jako například klasici THE SISTERS OF MERCY a z jejich rané tvorby čerpající jihlavští zakladatelé tohoto stylu u nás – dnes již kultovní XIII. STOLETÍ. Tomovy inspirační prameny však vyvěrají i z klasické hudby (např. Bedřich Smetana či Johann Sebastian Bach) a samozřejmě z heavy metalu 80. let. Mimohudebním hnacím motorem jsou pak pro tohoto gothicrockového gentlemana přírodní scenerie a živly a rovněž místa a příběhy s pohnutou, většinou temně tragickou, gotikou zavánějící historií a pozadím.

CARPATIA CASTLE zpočátku – a vlastně po většinu své existence – fungovali jako jednočlenný, typický one-man-project, v němž Tomáš realizoval své umělecké ambice a ventiloval své hlubokoniterné pocity. Celých patnáct let(!) trvalo, než se tento hudební projekt prokousal k prvnímu demu „House By The Cemetary“ (2009). Rok poté následovalo druhé demo „Vampire Requiem“ (2010), na kterém se již podíleli další muzikanti, jež zlákala náplň prvního výtvoru – tím byly položeny základy k přerostu prvotního projektu v regulérní kapelu. Obě dema vznikla sice velmi amatérsky, přesto v dosti důstojné podobě CD-R s pěkně vyvedenými barevnými a stylově výmluvnými obaly. Teprve v průběhu roku 2011 se CARPATIA CASTLE rozrostli na plnohodnotnou kapelu a od roku 2012 začali s aktivním koncertováním, aby otestovali účinky své tvorby na goticky laděném publiku. Tou dobou se již v repertoáru skupiny uhnízdily vzdušnější písně se silně rockovou základnou a jemně gotickým oparem – nad pochmurnou death-doomovou minulostí prosycující ranou tvorbu zakletou do obou dem se zavřela voda.Po odchodu zpěvačky Moniky Štěpánkové před koncertní sezonou 2013 funguje kapela v sestavě Veronika Seidlová (zpěv), Josef Wohlfahrt (kytara, zpěv), Václav Pazdera (sólová kytara), Tomáš (baskytara), Zdeněk Svoboda (bicí) a Milan Kubík (klávesy) a má za sebou nejedno veskrze pozitivně přijaté vystoupení. O propagaci na domácí scéně se stará manažerka skupiny Ludmila Benešová a většinu textů má na svědomí textařka a stylistka Angel Beads. Diskografii CARPATIA CASTLE momentálně uzavírá šestiskladbový maxisingl „Laudanum“, který je předzvěstí nadcházejícího stejnojmenného debutu, jenž by měl v roce 2013 prostřednictvím třinácti písní skupinu konečně vyvést na světlo z temných a studených katakomb dlouholeté demo-existence.Blackmoon

V červnu 2014 odchází klávesák Milan a kytarista Venca, kterého nahrazuje Milan Ozzy Dubnička z klášterecké speed metalové Karpatie.Kapela natáčí videoklip k novému songu Fantom Rabenstein a připravuje klip k pilotnímu songu chystaného CD Černé století.Tvorba nových písní kořeněná festivalovou sezonou,doprovází CC k podzimnímu tour s přesahem do zahraničí.

Video ochutnávka:

Zdroje: www stránky Carpatia Castle a Bandzone

Zájezdy k moři, kvalitní elektronika, luxusní oblečení

Parfémy, kabelky, vystoupení, Teplice, Ústí nad labem, Olympia, Galerie, Fontána, výprodej, slevy, oblečení, elektronika, Fresh labels

Zpět na výpis aktualit

Komentáře


Sledujte násna Facebooku