Aktuality

04.05.2018 - Letos vystoupí: Děda Mládek Illegal Band

Letos vystoupí: Děda Mládek Illegal Band

Pro všechny fanoušky se společnou láskou k nestárnoucím písničkám Ivana Mládka.

Vychutnejte si kapelu 27.05.2018 v 19:45  hod.

Sestava: Marcel Mersí Marek - zpěv, činýlek / Petr Hrach - kytara / Marek Jedlička - banjo / Zdeny Podskalský - basa / Karel Pičman - trubka / Jakub Fenzl - bubínek / Honza Brabenec - valcha.

Už někdy v polovině 90. let se současný zpěvák Mersí (tehdy bubeník skupiny Burma Jones) a baskytarista Zdeněk Podskalský (t.č. skupina Alice) na jednom mejdanu po společném koncertě shodli na společné lásce k nestárnoucím písničkám Ivana Mládka. Dohodli se, že by nebylo špatné si je občas zahrát, jen tak, pro pobavení.

Myšlenka se naplnila někdy na jaře 1998 v plzeňském pubu "U Mazaného králíčka"... Stylově oblečený chlapík tam napodoboval Elvise Presleyho, za přihlížení Mersího a Marka Jedličky. Druhý jmenovaný mu sebral kytaru a začal hrát jedinou písničku od Mládka, co uměl zahrát, a Mersí do toho začal zpívat. Tak vznikla kapela Děda Mládek Illegal Band. Tehdy si ještě říkali Banjoděj." Proč je v našem názvu Mládkovo jméno je jasný. Illegal jsme, protože v době našeho vzniku o tom Mládek nevěděl, slovo band je odvozeno od skutečnosti, že je nás sedm a protože si mezi sebou vzájemně říkáme dědo, vrazili jsme to tam. Tak takhle vznikl, na popud našeho dávného kamaráda Honzy Košťála, název Děda Mládek Illegal Band," říká Mersí.

Nejprve hráli pouze v domovské Plzni. Bylo to ovšem poměrně často, více než 4x do týdne. Pověst o partě, která velice osobitým způsobem interpretuje zlidovělé písničky Ivana Mládka, se však brzy rozšířila po celém kraji. Zhruba po půl roce od premiérového vystoupení se ve slavném západočeskémm městě zjevil sám Ivan Mládek. Rozhodli se ho navštívit přímo v šatně. "Říkali jsme si, že za ním zajdeme, slušně se představíme, vypovíme, co že to pácháme za hudbu, a když se mu to nebude zamlouvat, necháme toho." vzpomíná Mersí na první setkání s Mistrem. Jenže Mistrovi se svérázné úpravy jeho vlastních písní líbily, dokonce už je znal (později se svým Guru dokonce i spolupracovali - společně natočili rozhlasový pořad, vystoupili v televizi a také zahráli na několika společných koncertech). V Plzni tehdy studoval Mládkův syn, který navštívil jeden z jejich koncertů, nahrál je na diktafon a doma to tátovi pustil. A jelikož se mu to líbilo, tak jim požehnal. Od té doby hrají legálně.

A co že se děje s jejich tvorbou v těchto měsících a týdnech? Už se odehrálo opět několik zkoušek. Ano. Pracují dál. Ti, kteří je poslední dobou navštívili, jistě zaznamenali Péťovo opus nazvaný SPERMIE. Obdivuhodná symbióza ambicí, pedagogického přístupu a jemné lechtivosti.

Ve fázi brzké hratelnosti se ocitají další kusy - pracovní názvy: O Brnu, A láhví, Žokej Váňa, Pán do paní, ...

Video ochutnávka:

Zdroj: www stránky & Facebook Děda Mládek Illegal Band

Zájezdy k moři, kvalitní elektronika, luxusní oblečení

Parfémy, kabelky, vystoupení, Teplice, Ústí nad labem, Olympia, Galerie, Fontána, výprodej, slevy, oblečení, elektronika, Fresh labels

Zpět na výpis aktualit

Komentáře


Sledujte násna Facebooku