Aktuality

23.05.2018 - Letos vystoupí: SUPPORT LESBIENS

Letos vystoupí: SUPPORT LESBIENS

Pořádná dávka pop-rocku před slavnostním ohňostrojem.

Vychutnejte si kapelu 26.05.2018 ve 21:00 hod. na scéně U Ptačích schodů.

Sestava: Marco - vocal / Hynek Toman - guitar / Filip Fendrych - guitar / Radek Tomášek - drums / Marek Leždík - bass guitar.

Support Lesbiens je česká hudební skupina. Vznikla roku 1992. Dostala se do semifinále soutěže Marlboro Rock-in a získala smlouvu u Sony Music. Skupina se rozpadla v roce 1996, ale o čtyři roky později se zase sešla.

V roce 2001 vyšla deska Regeneration?, která znamenala průlom v posluchačské oblibě. Singl Bet my soul začaly hrát rozhlasové stanice v nejvyšších frekvencích. Na úspěch této desky navázalo album Tune Da Radio, které ji definitivně zařadilo mezi nejpopulárnější hudební skupiny v České republice.

V březnu 2003 získala dvě hlavní ocenění Anděl od České hudební akademie za nejlepší album roku 2002 a kapelu roku 2002.

Koncem roku 2004 se díky singlu Cliché stala první českou anglicky zpívající hudební skupinou, jejíž singl se umístil na prvním místě oficiální rozhlasové hitparády IFPI.

Videoklip k písni Cliché, ve kterém vystupují například i herci Jan Budař, Josef Vinklář, bodovala a posléze vyhrála hitparádu World Chart Expres na MTV a zároveň se stali Artist Of The Week televizní hudební stanice MTV.

V říjnu 2005 vyšla reedice dvou nejstarších alb skupiny - So What? a Medicine Man. Řadové CD vydala skupina 25. září 2006 pod názvem Euphony and Other Adventures. V roce 2007 vydali desku GREATEST HITS 1993 - 2007, která obsahuje nejúspěšnější písně z předchozích alb. V roce 2008 vyšlo studiové album Lick It s jedenácti novými skladbami, dvanáctou bonusovou skladbou je remix staršího hitu Sweet Little Something". Před nahráváním alba, se do kapely na krátkou dobu vrací jeden z původních členů kapely, bubeník Svatopluk Čech (nyní FOK), avšak krátce po natočení alba a odjetém turné z kapely opět odchází.

Na konci roku 2012 od skupiny odchází zpěvák Kryštof Michal a další tři ze čtyř členů kapely Jan Daliba, René Rypar a Zbyněk Raušer, kteří založili novou hudební skupinu "Portless" ("bez přístavu"). Důvodem pro jejich odchod byly vnitřní spory ve skupině.

V květnu 2013 vydává kapela v nové sestavě nový singl "Changes", který je předzvěstí nového alba, které kapela oficiálně ohlásila na podzim roku 2013. Album Leave a Message vyšlo 29. října 2013.

V září roku 2017 odchází zpěvák Czenda Urbánek a na jeho místo přichází Dušan Marko spolu s novým baskytaristou Markem Marianem Leždíkem.

Video ochutnávka:

Zdroje: www stránky kapely SUPPORT LESBIENS a Wikipedie

Zájezdy k moři, kvalitní elektronika, luxusní oblečení

Parfémy, kabelky, vystoupení, Teplice, Ústí nad labem, Olympia, Galerie, Fontána, výprodej, slevy, oblečení, elektronika, Fresh labels

Zpět na výpis aktualit

Komentáře


Sledujte násna Facebooku