Aktuality

17.05.2018 - Letos vystoupí: VIKTOR DYK & WAW

Letos vystoupí: VIKTOR DYK & WAW

Původní rocková muzika s českými texty a slušným energetickým nábojem.

Vychutnejte si kapelu 27.05.2018 v 16:00 hod. na scéně U Ptačích schodů.

Sestava: Viktor Dyk - zpěv / Radek Sedláček - kytara / Jan Daliba - baskytara / Tomáš Novák - bicí / David Pavlík - kytara, basa, vokál.

VIKTOR DYK - zpěv

Zpěvák, textař, skladatel, multiinstrumentalista, muzikálový herec a hudební producent. Zpíval např. ve skupinách Dorota B.B., Autsider, Gaia Mesiah a se Slávkem Jandou a jeho kapelou vystupuje dodnes. Účinkoval v muzikálech divadla Ta Fantastika: Excalibur, Obraz Doriana Graye, Němcová! a Láska je láska. Jako textař spolupracoval na albech jmen jako Die El.Eleffant, Alice, J.A.R., Kamil Střihavka, Petr Kolář, Noid a dalšími. Podílel se na soundtracích k filmům: Snowborďáci, Rock Podvraťáků, Bestiář, Doktor od Jezera hrochů a další. Od roku 2006 spolupracuje s divadlem "ROCKOPERA Praha", kde hraje ve všech dosavadních představeních: Antigona, Oidipus Tyranus, 7 proti Thébám a Romeo a Julie. Jako jediný z členů souboru neměl nikdy alternaci. V roli Viktora (sebe sama) "prošel" prvním uvedením klasicko-etnické opery Bardo Thödol, inspirované tibetskou knihou mrtvých. Je starším bratrancem Vojty Dyka. Oba jsou potomky básníka a prozaika Viktora Dyka, po němž nese křestní jméno.

RADEK SEDLÁČEK - kytara

Kytarista, který byl u vzniku hudebního porna, a když v hudebním pornu přestala být sranda, vrátil se zpátky ke kořenům. Spoluzakladatel kapely WAW, který spolupracoval na různých hudebních projektech, nyní občas spolupracuje se zpěvákem Vláďou Šafránkem.

JAN DALIBA - baskytara

Baskytarista Jan Daliba působil v kapele Support Lesbiens a nyní, zároveň, je členem kapely Portless, se zpěvákem Kryštofem Michalem. V 90. letech se podílel na vzniku několika hudebních projektů, např. Deep Side nebo Autsider.

TOMÁŠ NOVÁK - bicí

Zkušený muzikant, který hrál v mnoha hudebních projektech a kapelách. Společně s Honzou Dalibou a Viktorem Dykem hráli už v kapele Autsider, s Honzou pak i ve skupině Support Lesbiens. Dále spolupracoval se zpěvákem Geoffem Tysonem, bubnoval taky v muzikálu Drácula, a v kapelách Eleison či Švehlík. Momentálně působí i v kapelách Goodfellas a Playbox. Syn oblíbeného českého zpěváka Pavla Nováka, se kterým odehrál též mnoho koncertů.

DAVID PAVLÍK - kytara, basa, vokál

8 let studoval housle na Lidové škole umění. Ve 13 letech začal hrát na kytaru, jako samouk. Založil kapelu FAST a s tou hrál vlastní tvorbu. Ta vyhrála také různé hudební soutěže, kde nejzásadnější bylo vítěství v soutěži HIT CUP v Praze. David Pavlík postupně hrál i solově a v 19 letech vyhrál kytarovou soutěž jako nejlepší rockový kytarista, kde byli v porotě Michal Pavlíček, Radim Hladík a další. Právě Michal Pavlíček ho díky prvenství pozval do hudebního televizního pořadu "Na Kloboučku", kde vystupoval s předními umělci české rockové scény.

Začal také pracovat v nahrávacích studiích, kde působí jako zvukový mistr, producent a muzikant a natáčel kapely jako: Totální nasazení, Rybičky 48, Cocotte minute, Mandrage, Komunál, Vilém Čok, Jan Spálený a spoustu dalších. Také spolupracovál s Českým rozhlasem, pro který skládal scénickou hudbu do rozhlasových her. Hrál s kapelami a interprety: FAST, Lenka Nová, Aneta Langerová, Janegang, Gabriela Aldhabba, Vilém Čok and Bypass, Victoria a další. Dodnes působí v kapelách a projektech: Mothers Funkers, Tango Miroslava Imricha, Dizenter, Ota Balage Band, Jana Kratochvílová a Illuminatica, Viktor Dyk and WAW. Také působí v divadelně rockmetalovém projektu Rockopera, kde hraje pravidelné představení Romeo a julie, Faust, Antigona, Oidipus Tyranus, Sedm proti Thébám.

Video ochutnávka:

Zdroj: www stránky kapely VIKTOR DYK & WAW

Zájezdy k moři, kvalitní elektronika, luxusní oblečení

Parfémy, kabelky, vystoupení, Teplice, Ústí nad labem, Olympia, Galerie, Fontána, výprodej, slevy, oblečení, elektronika, Fresh labels

Zpět na výpis aktualit

Komentáře


Sledujte násna Facebooku