Aktuality

08.08.2013 - Osecká pouť 2013

Osecká pouť 2013

V sobotu 17. a v neděli 18. srpna 2013, Město Osek a Cisterciácké opatství Osek pořádají Osecké slavnosti, v jejichž rámci se koná i tradiční Osecká pouť. Informace a program v detailu.

Program Osecké pouti

17. a 18. srpna 2013


Slavnostní průvod 
vyjde v sobotu v 9.30 hod. od budovy základní školy v Hrdlovské ulici. Hudebníci ZUŠ Litvínov doprovodí mažoretky DDM Osek a DDM Duchcov.


Historický řemeslný trh z počátku 20. století 
se otevírá na nádvoří cisterciáckého kláštera v sobotu od 10.00 do 18.00 hod., v neděli od 9.00 do 17.00 hod. Uvidíte představení pouličních a loutkových divadel, historické hudby, akrobacii na volném laně, mistra kata, kejklíře a další.
Učinkují: - STOLART s.r.o., Divadlo na cestě, historická hudba Gnomus, Regius Band, divadlo Emillion a provazochodkyně Kristýna Vlčková.


Kolotoče, houpačky, autíčka, střelnice, motokáry, občerstvení, jarmareční stánky na „pouťovém prostranství“ na hlavní silnici již od náměstí a na silnici od kláštera k Domu dětí a mládeže. V sobotu ve 22.00 hod. OHŇOSTROJ.


Tradiční okresní výstava drobného hospodářského zvířectva, okrasného a exotického ptactva, bohatá tombola, občerstvení v zahradním areálu chovatelů (naproti lunaparku). Pořádá Základní organizace Českého svazu chovatelů v Oseku.


Výstavu velkého modelového kolejiště a modelů železničních vozidel v tělocvičně Domu dětí a mládeže v Dolnonádražní ulici, pořádá KŽM Moldaváček Lom.


V sobotu od 14.00 hod. se uskuteční v kostele Nanebevzetí Panny Marie Koncert in C moll pro 2 cembala a orchestr J. S. Bacha. 


Mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie se koná v sobotu v 16.00 hod. Při mši bude provedena Missa in G od J. B. Schiedermayera.

Nedělní slavnostní bohoslužba začíná v 10.00 hod. při níž bude provedena mše Missa brevis in G od W. A. Mozarta. Hlavním celebrantem bude emeritní biskup gliwický Mons. Jan Wieczorek a koncelebrant P. Th Dr. Gabriel Rijad Mulamuhič, O. Cr., PhD. duchovní oblátů kláštera Osek a přítomní kněží.
Zpívá Smíšený pěvecký sbor P. Cypriána Lelka z Dolního Benešova za doprovodu orchestru členů filharmonie, žáků Janáčkovy konzervatoře Ostrava a ZUŠ Hlučín. Dirigent MgA. Jonáš Harman.

 

Tichá adorace a Svátostné požehnání pro všechny účastníky poutě proběhnou v neděli ve 14.00 hodin. 

-----------------------------------------------------

Kdy:
17.8.2013 10:00 - 18.8.2013 17:00
Kde:
Město Osek
Pořadatel akce:
Město Osek

Zájezdy k moři, kvalitní elektronika, luxusní oblečení

Parfémy, kabelky, vystoupení, Teplice, Ústí nad labem, Olympia, Galerie, Fontána, výprodej, slevy, oblečení, elektronika, Fresh labels

Zpět na výpis aktualit

Komentáře


Sledujte násna Facebooku