Aktuality

22.05.2012 - Photo Annual Awards 2012

Photo Annual Awards 2012

Dovolujeme si vás pozvat na vyhlášení výsledků největší středoevropské mezinárodní fotosoutěže "Photo Annual Awards 2012". Účast přislíbila držitelka Hlavní ceny Ivana Jasminská a držitelka Zvláštní ceny Patricia Clarke z Kalifornie, USA.

 Vernisaz velkoformatovych viteznych fotografii:

Sobota 26.5. v 11.00 hod

Wall Gallery, Teplice - Set vybraných viteznych fotografii k otisteni k dispozici. Zadame o nezveřejněni vysledku před datem 24.5.

Profily některých oceněných fotografů

Ivana Jašminská  (*1980, Humenné)
Naděje české fotografie, držitelka několika fotografických cen. V roce 1999 studovala v Košicích balet, dnes je studentkou druhého ročníku Institutu tvůrčí fotografie v Opave. Žije v Praze, je vdaná a má 4 letého syna.

Pierpaolo Mittica
Italský fotograf zaměřující se na humanistickou fotografii. Jeho fotografie naleznete v mnoha stálých muzejních sbírkách v Evropě i USA. Soubor “Černobyl – skrytý odkaz” byl vybrán jako oficiální soubor pro dvacáté výročí černobylské tragédie. Autor mnoha dokumentárních knih. Držitel nespočetně cen z mezinárodních fotografických soutěží.

Robert Rutöd (*1959, Vienna)
Fotograf a filmař. Natočil množství krátkých filmů, které se promítají po celém světě. Jeho fotografie obrazily výstavy v Evropě, Americe i Asii. Vydal několik knih se svými snímky.

Tatiana Ilina (*1984, Moskva)
Vynikající mladá a nadějná ruská fotografka. V letošním ročníku World Press Photo byla vybrána jako jeden z dvanácti účastníků World Press Photo Joop Swart Masterclass. Studentka Rodchenkovy školy fotografie a umění. Množství skupinových i samostatných výstav. Jedna z jejích sérií je zaměřena na ruskou podzemní komunitu v Praze.

Jan Cága (*1976, Hodonín)
Své cesty do zahraničí a po středoevropského regionu cíleně podniká za konkrétním tématem a s předem promyšleným fotografickým konceptem. Za svoji práci získal celkem šestkrát cenu Czech Press Photo a třikrát Štíty Viléma Heckela. Ze zahraničních cen jmenujme Award of Excellence na Pictures of the Year International, Grand prize na festivalu PhotoEspaňa OjodePez Award for Human Values, Honorable mention na FotoVisura Photography Grant a další.

Mahesh Shantaram
Fotograf se sídlem v Bangalore, Indie. Pracuje v žánru dokumentární subjektivní fotografie, což v podstatě znamená, že místo toho, aby „hledal pravdu“, tak jen vyhledává své osobní zkušenosti s událostmi nebo situacemi. Živí se fotografováním indických svateb a je v tom jeden z nejznámějších. Je mu 33 let, cestuje do co nejvíce zemí, žil už ve čtyřech z nich a ještě nikdy neřídil automobil (ale byl už jednou nucen okolnostmi řídit autobus Volvo).  Dalo by se o něm říci, že je vojákem ve válce proti kýčovitosti, předvídatelnosti a úúúúžasnosti snímků. Posuďte sami. 

Julia Kozerski
Zabývá se obecnými tématy života, smrti, zobrazování těla a identitou. Fotografie ze série „Půlka“ byly vystavovány v Centru pro uměleckou fotografii (Fort Collins) nebo v RayKo Gallery (San Francisco). Práce Julie Kozerski najdete i na CNN fotoblogu.

 

Zájezdy k moři, kvalitní elektronika, luxusní oblečení

Parfémy, kabelky, vystoupení, Teplice, Ústí nad labem, Olympia, Galerie, Fontána, výprodej, slevy, oblečení, elektronika, Fresh labels

Zpět na výpis aktualit

Komentáře


Sledujte násna Facebooku