Aktuality

06.05.2024 - Pražský výběr

Pražský výběr

LEGENDÁRNÍ ROCKOVÁ KAPELA

PRAŽSKÝ VÝBĚR JE LEGENDÁRNÍ ROCKOVÁ KAPELA. 

V letech 1982–1986 byla socialistickým režimem zakázána a následovala dehonestační kampaň “Nová vlna se starým obsahem”, která označila novovlnnou hudbu za nástroj ideologické diverze. Během své působnosti natočil Pražský výběr vedle kultovního alba “Straka v hrsti”, které se “samizdatovým” způsobem rozšířilo po celé zemi, i další alba a filmové hudby.  Má na svém kontě řadu vyprodaných sportovních hal, zahraniční koncerty a také celovečerní autobiografický film “Pražákům je hej”. Za připomínku stojí koncert “Adieu CA” k příležitosti ukončení okupace ČSSR sovětskou armádou, na kterém hostoval i Frank Zappa, koncert na Floridě pro kubánské uprchlíky, či koncertní turné 2012, které zhlédlo v součtu přes 100 000 fanoušků. Pražský výběr hraje dodnes ve svém nejpopulárnějším složení.

Michael Kocáb 

hudební skladatel, zpěvák, pianista, textař, producent, ale i politik a občanský aktivista. Zakladatel Pražského výběru. Kromě sólových a dalších alb (E.Olmerová, M.Elefteriadu aj.) komponoval významným režisérům (V. Chytilová, J. Herz, E. Molinari, J. Krejčík, J. Svoboda, J. Barta, ad.) hudbu filmovou, audiovizuální (2xExpo) i scénickou (balet Odysseus měl přes 1000 repríz po celém světě). Byl spoluorganizátorem Sametové revoluce, spolupracovníkem V. Havla, předsedou parlamentní komise pro odsun sovětských vojsk z ČSFR, poradcem prezidenta ČR a ministrem ve dvou vládách ČR. Kromě řady ocenění byl v roce 2011 nominován zahraničními lidskoprávními aktivisty na Nobelovu cenu míru.

Michal Pavlíček 

hudební skladatel, kytarista, zpěvák, textař, producent. Spolutvůrce hudby a tváře rockového PV. Jako autor a interpret působil ve skupi-nách Stromboli, BSP, Big Head, Trio a Supergroup a podílel se na CD Z. Michnové, M. Načevy, B. Basikové, K. Střihavky, R. Müllera ad. Je autorem řady hitů (Země vzdálená) a hudeb k divadel-ním představením, baletům, TV inscenacím i seriálům a celovečerním filmům (např. Odcházení Václava Havla). Prosadilse i na zahraniční scéně (hudba pro britskou BBC - Scarlet Pimpernel, Merlin IV serie). Je autorem hudby k muzikálům (např. Excalibur,  Obraz Doriana Graye). Je držitelem mnoha ocenění, několika zlatých a platinových desek i ceny Anděl.

Vilém Čok  

…a kua co dodat? Snad jedině:     www.vilemcok.com

Klaudius Kryšpín 

český bubeník. V roce 1986 se stal členem skupiny Pražský výběr místo Jiřího Hrubeše, který emigroval do Anglie. Do své emigrace do Austrálie v roce 1988 spolupracoval se skupinou Stromboli. V roce 2003 se vrátil do ČR a v roce 2006 se stal členem Pražského výběru II. Od roku 2009 členem AB Bandu a od roku 2012 bubeníkem skupiny Motorband. Dále firemní hráč společností Mapex, Anatolian a Balbex.  S M. Vajglem, Z. Zdeňkem a T. Kašparem hrál i se skupinou DRUMWAVE. Je známý svými každoročními workshopy. Tyto akce, kde můžete sedět po Klaudově boku a pozorovat jeho hru na bicí, se těší velké oblibě.

Jiří Hrubeš 

český bubeník, skladatel a producent. Nejdříve hrál ve skupině Expanze a poté v Horkém dechu Jany Koubkové s kytaristou M. Pavlíčkem.  V roce 1980 přestoupil i s M.Pavlíčkem do skupiny Pražský výběr, s níž natočil desku Straka v hrsti. Na začátku roku 1983 byl Pražský výběr zakázán a v roce 1984 Hrubeš emigroval do Anglie, kde se projevila jeho sklada-telská a produkčni schopnost naplno. V roce 1993 založil v se zpěvačkou Janou Krato-chvílovou dnes již kultovní skupinu Illuminati, která působila řadu let na britské rockové scéně. S Janou Kratochvílovou spolupracuje dodnes a participuje na mnoha studiových a kon-certních projektech v EU. Těší se na nové CD s Výběrem!

Zdroj: http://www.prazskyvyber.live/

Zájezdy k moři, kvalitní elektronika, luxusní oblečení

Parfémy, kabelky, vystoupení, Teplice, Ústí nad labem, Olympia, Galerie, Fontána, výprodej, slevy, oblečení, elektronika, Fresh labels

Zpět na výpis aktualit

Komentáře


Sledujte násna Facebooku