Aktuality

26.07.2013 - Putování důvěrně známou krajinou Modlanska

Putování důvěrně známou krajinou Modlanska

U příležitosti 685. výročí založení obce Modlany a 620. výročí založení obce Drahkov pořádá sdružení Přátelé Modlanska tuto sobotu 27. července 2013 akci s názvem Putování důvěrně známou krajinou Modlanska, během které putující navštíví obce Modlanska a připomenou si historii i současnost za doprovodu hudby a mluveného slova.

Sraz zájemců je v 10:30 hod v Drahkově u restaurace Corrado Sprint, o půl hodiny později bude akce v této obci zahájena před bývalou kapličkou sv. Floriána. Pak následuje přesun do sousedního Kvítkova ke kapli sv. Jana Nepomuckého. Třináctá hodina zastihne průvod v Suché, kde u místní kaple sv. Floriána vystoupí alternativní divadelní soubor GilotinaOpona. O hodinu později bude program pokračovat ve Věšťanech a zakončen bude v 15 hod v Modlanech slavnostní poutní mší.

V průběhu této zajímavé akce se představí a vystoupí básnířka Svatava Antošová, malíř a básník Rudolf Velvarský, dále režisér a spisovatel Ladislav Kocián. Účast přislíbili rovněž Jerry Al. Karchňák s Lucií Karchňákovou a řada dalších. Průvodcem programem bude výtvarník a hudebník Martin Tomešek. Pozvání přijali také hosté z Německa, přijede například žurnalista, literát a znalec Krušných hor Reinhold Lindner, který pronese nejenom projev, ale zahraje i na heligonku. 

Zatímco umělci se budou přepravovat mezi obcemi Modlanska povozem, pro poutníky bude přistaven autobus, a to zcela zdarma. Připraveno je i malé pohoštění.

zdroj: www.iteplice.cz

Zájezdy k moři, kvalitní elektronika, luxusní oblečení

Parfémy, kabelky, vystoupení, Teplice, Ústí nad labem, Olympia, Galerie, Fontána, výprodej, slevy, oblečení, elektronika, Fresh labels

Zpět na výpis aktualit

Komentáře


Sledujte násna Facebooku