Aktuality

24.03.2014 - VÁCLAV NECKÁŘ SE SKUPINOU BACILY

VÁCLAV NECKÁŘ SE SKUPINOU BACILY

Legenda české populární hudby VÁCLAV NECKÁŘ od 70. let koncertuje se skupinou BACILY společně se svým bratrem Janem Neckářem, který pro něj také skládá písně. K jeho dvorním autorům patřili i Karel Svoboda, Petr Hapka, Petr Janda, Bohuslav Ondráček, nebo kytarista Ota Petřina, který je léta nedílnou součástí doprovodné kapely BACILY a textaři Zdeněk Rytíř, Michal Horáček, Ladislav Kantor, nebo Michael Prostějovský.

Kromě popových hitů Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice, má v repertoáru i řadu balad, např. Nautilus, Suzanne, Perla nebo Podej mi ruku a projdem Václavák. V 70. letech natáčel i hloubavější tematická alba, folk-rockové Tomu, kdo nás má rád nebo big beatové Planetárium. V 80. letech se mimo jiné věnoval i rockové hudbě.

Václav Neckář je rovněž velmi úspěšným filmovým herce, neboť film Ostře sledované vlaky, v němž hrál hlavní roli, získal ocenění Americké filmové akademie Oscar a snímek Skřivánci na niti, ve kterém ztvárnil jednu ze stěžejních postav, byl oceněn Zlatým Medvědem na filmovém festivalu v Berlíně. Hudební pohádka Šíleně smutná princezna s hudbou Jana Hammera dnes již patří k české filmové klasice. V roce 2011 se písní s názvem Půlnoční triumfálně vrátil na výsluní popového nebe, když se skupinou Umakart natočil veleúspěšný filmový soundtrack k filmu Alois Nebel.

Hrají: Bacily a Václav Neckář

Vstupné: 350,-; 370,-; 390,-; 450,-Kč
Předprodej od: 09.12. 2013

Krušnohorské divadlo:

26.03. 2014 / od 19:00

 

Zájezdy k moři, kvalitní elektronika, luxusní oblečení

Parfémy, kabelky, vystoupení, Teplice, Ústí nad labem, Olympia, Galerie, Fontána, výprodej, slevy, oblečení, elektronika, Fresh labels

Zpět na výpis aktualit

Komentáře


Sledujte násna Facebooku