Aktuality

07.10.2013 - WALTER PHISHBACHER NEW YORK ACOUSTIC TRIO

WALTER PHISHBACHER NEW YORK ACOUSTIC TRIO

Slovní hříčka a poameričtění jména naznačuje i styl jeho muziky. Rakušan Walter Fischbacher (Phishbacher) pokračuje v tradici svého rakousjého kolegy Josefa (Joea) Zawinula (1932-2007), který po odchodu z Rakouska do Ameriky v legendární skupině Weather Report stanovil v 70. letech zákony jazz-rocku. Fischbacher, stejně jako Zawinul, je dnes populárnější víc v New Yorku, kde je už doma, než v Evropě.

v Jazz Clubu: 12.10.2013 WALTER PHISHBACHER NEW YORK ACOUSTIC TRIO 

Vstupné: 
140,- Kč

www stránky:http://www.walterfischbacher.com/phishbacher/bros/

Vstupenku je možné koupit v předprodeji ZDE

Fischbacher žije od r. 1994 v New Yorku, kde hrává v klubech na Manhattanu s dalšími esy jako jsou Randy Brecker, Chico Freeman, Joel Rosenblatt a Mino Cinelu. Pokračuje v tradici multižánrového fusion jazzu, který hrál Miles Davis, Weather Report, Mahavishnu Orchestra, Pat Metheny nebo Jean-Luc Ponty. Je výtečný instrumentalista, hraje na syntezátory i akustický klavír (to bude právě na tomto turné!) a jeho “mile silový jazz” je inspirovaný rockovou rytmikou s vlivy funky, drum´n´bass nebo latiny. Jeho hudebními vzory jsou všestranní klávesisté Chick Corea a Herbie Hanckock.

Ulf Stricker (bicí), Walter Phishbacher (el.piano) a Goran Vujič (baskytara).

 Video:

Zájezdy k moři, kvalitní elektronika, luxusní oblečení

Parfémy, kabelky, vystoupení, Teplice, Ústí nad labem, Olympia, Galerie, Fontána, výprodej, slevy, oblečení, elektronika, Fresh labels

Zpět na výpis aktualit

Komentáře


Sledujte násna Facebooku