Aktuality

03.10.2013 - Žlutí trabanti v Beuronské kapli

Žlutí trabanti v Beuronské kapli

Cestovatel Dan Přibáň přiveze svou digishow tento čtvrtek 3. října do teplické Beuronské kaple. Bude vyprávět o nejnáročnější cestě, jakou kdy se svými žlutými trabanty projel – o cestě Jižní Amerikou. Za tři měsíce putovaní projeli Dan Přibáň a jeho žluté trabanty spolu s mezinárodní česko-polsko-slovenskou posádkou s maličkým polským fiatem a Jawou 250 celou Jižní Ameriku od Guyany, až po nejjižnější místo Ameriky dosažitelné autem - radarovou stanici Moat na konci poslední cesty kontinentu.

„ Bylo to 16 578 kilometrů tím nejtěžším a nejkrásnějším, co může Jižní Amerika nabídnout,“ zve Dan Přibáň. „Trabanti zažili už ledasco. Projeli jsme s nimi Hedvábnou stezku, Afriku od severu k jihu – ale Jižní Amerika byla nejtěžší. Třetinu cesty jsme jeli mimo asfalt, občas i po cestách, kam se bojí vjet i s náhonem na všechna čtyři kola, a další třetinu ve výškách kolem 4 000 metrů nad mořem,“ doplňuje.

„Akce se koná od 17 hodin. Vstupné na místě bude 170 Kč, pro studenty teplického gymnázia 100 Kč a pro děti do 12ti let 80 Kč,“ vyjmenovává Martin Hnyk z občanského sdružení, které Beuronskou kapli obnovuje. „Vstup do kaple je z Alejní ulice vedle Billy, naproti květinářství. Část výtěžku ze vstupného bude věnována na obnovu výmalby kaple,“ dodává. 

zdroj: iteplice.cz

Zájezdy k moři, kvalitní elektronika, luxusní oblečení

Parfémy, kabelky, vystoupení, Teplice, Ústí nad labem, Olympia, Galerie, Fontána, výprodej, slevy, oblečení, elektronika, Fresh labels

Zpět na výpis aktualit

Komentáře


Sledujte násna Facebooku