Aktuality

14.05.2013 - Ztracené iluze 18.5. Jazz Club

Ztracené iluze 18.5. Jazz Club

V restauraci Konibar na Letné jeden letní den roku 1987 dostal Ivan Wűnch s Bohumilem Zatloukalem šťastný nápad založit kapelu, ve které by si společně zahráli pecky, které mají rádi a které se jim líbí – a které, což je důležité, otextuje Ivan. Ten totiž uměl přesně vystihnout jejich tehdejší nasranost na režim.

A hned byl vymyšlen název, který těmto pocitům příznačně odpovídal. Ztracené iluze. Ale kapela je o více lidech, a proto zmínění pánové oslovili ještě Vláďu Zatloukala a Olina Nejzchlebu, význačné to muzikanty. Za bicími se pak v průběhu fungování kapely (1987 – 1997) vystřídalo několik bubeníků, které nelze opomenout – Jirka Horálek, Ludvík Eman Kandl a Pavel Skala. Něžnou (a zároveň drsnou) částí kapely byla saxofonistka, flétnistka a zpěvačka Kateřina Nejepsová.

Zaneprázdněnost členů kapely kombinovaná s nepřízní tehdejších mocipánů bohužel nakonec vyústila v zánik kapely.

Když Bohumil Zatloukal v roce 2011 opustil řady týmu Luboše Pospíšila, dohodl se se svým bratrem Vláďou, že spolu budou dále hrát. Ale protože ve třech se to lépe táhne, přizvali ke spolupráci i Jamajku Koblicovou (jejich dlouholetou souputnici z formací L. Pospíšila a hlavně Hudba Praha). A tak se zrodily nové Ztracené iluze.

Repertoár je autorský, převážně z dílny Bohumila Zatloukala, s texty léty prověřených kultovních textařů Pavla Šruta, Jana Kašpara, Františka Stralczynského a dalších. Jsou to folkrockové písně a balady postavené na dvou akustických či elektrických kytarách a samozřejmě zpěvu.

Složení kapely Ztracené iluze:
Bohumil Zatloukal – kytary, zpěv
Vladimír Zatloukal – kytary, zpěv
Jamajka Koblicová – zpěv, rytmika atd.

v Jazz Clubu: 18.5.2013 Ztracené iluze 

Vstupné: 120,- Kč

www stránky: http://bandzone.cz/ztraceneiluze

Vstupenku je možné koupit v předprodeji ZDE

zdroj: http://www.jazzteplice.cz

Zájezdy k moři, kvalitní elektronika, luxusní oblečení

Parfémy, kabelky, vystoupení, Teplice, Ústí nad labem, Olympia, Galerie, Fontána, výprodej, slevy, oblečení, elektronika, Fresh labels

Zpět na výpis aktualit

Komentáře


Sledujte násna Facebooku